אודות

דוא"ל: tal.yaron@gmail.com

שלום,  שמי טל ירון.

בעל תואר שני מהמחלקה לביולוגיה מולקולרית וביוטכנולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. תלמיד מחקר בדיון מושכל באוניברסיטת בר-אילן. במקצועי, מרצה למדיה דיגטלית באוניברסיטת אריאל, ומרצה לאיפיון חווית משתמש (UX) ב-NESS ובבית הספר להנדסאים באשקלון. מומחה לקבלת החלטות בקבוצות גדולות. מפתח אפליקציות לדיון וחכמת רבים. חוקר בזמני הפרטי תחומי ידע רבים: פילוסופיה של הידיעה, פילוסופיה מדינית, פילוסופיה חברתית, פילוסופיה של המלחמה, מערכות חברתיות, דמוקרטיה ישירה, תחום הקוגניציה (רקע ביולגי ורקע בתחום הפילוסופיה של הידיעה), הפסיכולוגיה של האדם ושל ארגונים.

באמצעות התיאוריות הנובעות מהמחקרים הללו, אני מסייע לארגונים לקדם תרבות ארגונית של חדשנות וחזון משותף.

בתואר השני חקרתי את היווצרות החיים על פני כדור הארץ. בתזה, בהנחייתם של פרופ' גדעון פלמינגר ופרופ' עקיבא בר-נון חקרתי אפשרות להתפתחות אנזימים קדומים ואפשרות לשיכפול DNA. בהמשך התחלתי דוקטורט אצל פרופ' חמי גוטמן (הבן של נחום גוטמן) בנושא סגינלים תוך תאיים. אך במהרה גילתי שמה שמעניין אותי זה כיצד עושים מדע. מדוע מחליטים החלטות כאלו ואחרות, ומהי הלוגיקה של המדע. כדי לפתור את הבעיה התחלתי לקרוא את הספר -The logic of scientific discovery של פופר. הפתרונות שפופר הציג היו מענינים אך לא מספקים בעיניי. תשומת הלב שלי הופנתה מהמחקר אל הפילוסופיה, ועזבתי את תל אביב לטובת התוכנית בבר-אילן בהיסטוריה ופילוסופיה של המדע.תוך כדי לימוד גילתי את הסוציולוגיה של הידיעה ונחשפתי לפילוספיות שונות של המדע והידיעה. המודל שכתבתי מנסה להסביר את הרציונליזציה המדעית. לאחר שלוש שנים המודל התחיל להבשיל, והצגתי אותו לפילוסופים שונים. אך לצערי לא הצלחתי למצוא מנחה שיסייע לי בכתיבת הדוקטורט, כיוון שהמודל שפיתחתי היה חדשני, ולא ניתן להנחיה (על פי תשובות שקיבלתי מכמה פילוספים של המדע בישראל). כיום אני מתחיל מסלול לדוקטורט בבית הספר לתקשורת בבר-אילן, בנושא דיון וקבלת החלטות.

עד שאסיים את הדוקטורט, אני מפתח את המודלים של הדיון כאן: (ויקי באנגלית, ויקי בעיברית).

בלי להיכנס לפרטים, אציין כי על פי תפיסת העולם שלי, לידע יש תפקיד חשוב בשיפור חיינו. אך מערכות נוגדות ידע, כמו בירוקרטיה ומערכות מסואובות, מונעות מהידע להתממש, ובכך סוחבות אותנו פעם אחר פעם לטעויות ולשגיאות שעולות ממון רב. מונעות מארגונים להיות חדשניים ובמקרים מדיניים, אף עולות בחיי רבים, ומאמללות חיי אחרים. לכן התחום בו אני עוסק כרגע הוא תחום ההבנה של מבנה הידע, מערכות חברתיות, כיצד ניתן להציע מערכות נוגדות סיאוב ושחיתות שיאפשרו זרימה נקיה של הידע.

אתם מוזמנים להצטרף למסע

בברכה,

טל

[subscribe2]

 

ציטוטים של הבלוג או הכותב בתקשורת ההמונים, ותארי כבוד לבלוג:

מאמר:
Structure And Synthetic Capabilities Of A Catalytic Peptide Formed By Substrate-Directed Mechanism – Implications To Prebiotic Catalysis (2006), Biomedical and life sciences

4 מחשבות על “אודות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *